Czy warto stosować batony proteinowe i napoje izotoniczne?

Batony proteinowe i napoje izotoniczne wydają się być stworzone dla sportowców. Są poręczne i szybko dostarczają to, czego organizm potrzebuje w trakcie wzmożonego wysiłku. Czy warto po nie sięgać?
Każdemu, kto uprawia sport, może zdarzyć się chwila spadku energii i nagłego zmęczenia. Batony proteinowe mogą być przy takiej świetną przekąską. Zawierają zdrowe składniki takie jak białko i węglowodany o wysokim IG, które szybko dodają potrzebnego zastrzyku energii. Batony energetyczne są z pewnością lepszą alternatywą niż słodycze ze sklepowej półki.
Napoje izotoniczne przydają się w każdej sytuacji, gdy człowiek bardzo się poci, czy to podczas upału czy treningu. Pozwalają w szybkim tempie uzupełnić w organizmie cenne składniki mineralne i nawodnić ciało. Stężenie płynu izotonicznego jest identyczne ze stężeniem płynów ustrojowych w ciele człowieka. Dzięki temu mogą one działać naprawdę szybko i skutecznie.
W trosce o zdrowe ciało zawsze warto sięgać po zdrowsze alternatywy przekąsek i napoi. Zaprocentuje to z pewnością lepszym samopoczuciem i kondycją.