Napoje izotoniczne w proszku

Jedną z najważniejszych kwestii podczas wytężonego wysiłku fizycznego jest odpowiednie nawodnienie organizmu. Rozgrzany pod wpływem ćwiczeń organizm szybciej spala kalorie. Wraz z potem wypłukują się z niego ważne substancje odżywcze, zatem już przed treningiem należy pomyśleć o dostarczeniu odpowiedniej ilości napoju.
Sportowcom nie wystarcza zwykła woda, ponieważ potrzebują oni specjalnych substancji odżywczych, które nie tylko ugaszą pragnienie, ale także uzupełnią elektrolity. Dobrym rozwiązaniem są napoje izotoniczne w proszku, które można przygotować szybko i w odpowiedniej dla siebie proporcji. Zwykle koncentrat napoju zalewa się wodą i spożywa trzy razy dziennie – przed, w trakcie i po wysiłku fizycznym.
Odpowiednia proporcja płynów w organizmie sprawia, że trening jest wydajniejszy a jego efekty zdecydowanie bardziej zadowalające. Warto wybrać napój izotoniczny, który przyspiesza również regenerację mięśni po dużych obciążeniach treningowych. Najważniejsze jest niedopuszczenie do odwodnienia organizmu oraz zapobieganie niedotlenieniu komórek, dlatego należy nieustannie kontrolować ilość przyjmowanych płynów.