Jakie napoje pić

Uzupełnianie płynów w organizmie jest niezwykle ważne dla zdrowia i ogólnego funkcjonowania. Najważniejsza jest oczywiście woda, z której nasz organizm w znacznej części się składa. A przecież ja tracimy poprzez pocenie się, a nawet oddychanie.
Woda dostarcza do organizmu wszystkie potrzebne składniki, a nawet je transportuje. Jej niewielki ubytek ma kolosalne znaczenie dla sprawności funkcjonowania. Jeśli odczuwamy zmęczenie i zniechęcenie to jest pierwszy znak, że się odwadniamy. Wtedy szklanka czystej wody jest bardziej skuteczna niż batonik energetyczny. Nasz organizm nie może magazynować większej ilości wody, dlatego na bieżąco musimy ją uzupełniać. Im większy jest wysiłek fizyczny, tym więcej wody jest wydalanej i powinno być dostarczone. Nawadnianie powinno być powolne ale sukcesywne. Jeśli dopuścimy do odwodnienia, to powrót do normy może nam zabrać nawet kilka dni.
Najlepiej jest pić wodę niegazowaną. Od czasu do czasu możemy pić tę, uzupełnioną w różne mikroelementy. Zawsze jednak woda z mikroelementami powinna być dobierana bardzo starannie.